HGG3B070L
Stock Quantity: 10
SKU
HGG3B070L
HGG 70 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HGG3B070L, HGG 70A | aka: ITE HGG3B070L, ITE Siemens HGG3B070L, UPC: 887621278793
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HGG3B070L, HGG 70 Amp, 600V, Circuit Breaker, HGG 70A | aka: ITE HGG3B070L, ITE Siemens HGG3B070L, UPC: 887621278793
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • HGG, 70A, 600V AC, 3 Pole