HGG3B040L
Stock Quantity: 3
SKU
HGG3B040L
HGG 40 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HGG3B040L, HGG 40A | aka: ITE HGG3B040L, ITE Siemens HGG3B040L, UPC: 887621278755
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HGG3B040L, HGG 40 Amp, 600V, Circuit Breaker, HGG 40A | aka: ITE HGG3B040L, ITE Siemens HGG3B040L, UPC: 887621278755
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • HGG, 40A, 600V AC, 3 Pole