HGG3B015L
Stock Quantity: 2
SKU
HGG3B015L
HGG 15 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HGG3B015L, HGG 15A | aka: ITE HGG3B015L, ITE Siemens HGG3B015L, UPC: 887621278700
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HGG3B015L, HGG 15 Amp, 600V, Circuit Breaker, HGG 15A | aka: ITE HGG3B015L, ITE Siemens HGG3B015L, UPC: 887621278700
  • Feed Thru Mounting
  • Frame Type: HGG
  • Dimensions: 3 Inches Wide x 5.4 Inches High x 2.9 Inches Deep
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • HGG, 15A, 600V AC, 3 Pole