HGG3B020L
Stock Quantity: 5
SKU
HGG3B020L
HGG 20 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HGG3B020L, HGG 20A | aka: ITE HGG3B020L, ITE Siemens HGG3B020L, UPC: 887621278717
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HGG3B020L, HGG 20 Amp, 600V, Circuit Breaker, HGG 20A | aka: ITE HGG3B020L, ITE Siemens HGG3B020L, UPC: 887621278717
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • HGG, 20A, 600V AC, 3 Pole