HGB2B020B
Stock Quantity: 18
SKU
HGB2B020B
HGB 20 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HGB2B020B, HGB 20A | aka: ITE HGB2B020B, ITE Siemens HGB2B020B, UPC: 887621219628
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HGB2B020B, LGB 20 Amp, 480V, Circuit Breaker, HGB 20A | aka: ITE HGB2B020B, ITE Siemens HGB2B020B, UPC: 887621219628
  • 20 Amp, 480 Volts AC, 2 Pole
  • High Interrupting Rating
  • Suitable for Reverse Feed Applications
  • Load Side Lugs
  • #14 to #6 AWG Copper, #12 to #6 AWG Aluminum