HFXD63S250A
Stock Quantity: 2
SKU
HFXD63S250A
HFXD 250 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HFXD63S250A, HFXD 250A | aka: ITE HFXD63S250A, ITE Siemens HFXD63S250A, UPC: 783643106086
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HFXD63S250A, HFXD 250 Amp, 600V, Circuit Breaker, HFXD 250A | aka: ITE HFXD63S250A, ITE Siemens HFXD63S250A, UPC: 783643106086
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: HFXD
  • Dimensions: 4.5 Inch Wide x 9.5 Inch High x 4 Inch Deep
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • HFXD, 250A, 600V AC, 3 Pole