HFD63B150
Stock Quantity: 70
SKU
HFD63B150
HFD 150 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HFD43B150, HFD 150A | aka: ITE HFD43B150, ITE Siemens HFD63B150, UPC: 783643211827
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HFD63B150, HFD 150 Amp, 600V, Circuit Breaker, HFD 150A | aka: ITE HFD63B150, ITE Siemens HFD63B150, UPC: 7783643211827
  • Weight: 10lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • HFD, 150A, 600V AC, 3 Pole