HFD63B100
Stock Quantity: 55
SKU
HFD63B100
HFD 100 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HFD43B100, HFD 100A | aka: ITE HFD43B100, ITE Siemens HFD63B100, UPC: 783643211797
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HFD63B100, HFD 100 Amp, 600V, Circuit Breaker, HFD 100A | aka: ITE HFD63B100, ITE Siemens HFD63B100, UPC: 783643211797
  • Weight: 10lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • HFD, 100A, 600V AC, 3 Pole