HED43B100
Stock Quantity: 44
SKU
HED43B100
HED 100 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED43B100, HED100A | aka: ITE HED43B100, ITE Siemens HED43B100, UPC: 783643210219
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED43B100, HED 100 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 100A | aka: ITE HED43B100, ITE Siemens HED43B100, UPC: 783643210219
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 100A, 480V AC, 3 Pole