HED43B090
Stock Quantity: 30
SKU
HED43B090
HED 90 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED43B090, HED 90A | aka: ITE HED43B090, ITE Siemens HED43B090, UPC: 783643210202
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED43B090, HED 90 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 90A | aka: ITE HED43B090, ITE Siemens HED43B090, UPC: 783643210202
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 90A, 480V AC, 3 Pole