HED43B080
Stock Quantity: 15
SKU
HED43B080
HED 80 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED43B080, HED 80A | aka: ITE HED43B080, ITE Siemens HED43B080, UPC: 783643210196
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED43B080, HED 80 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 80A | aka: ITE HED43B080, ITE Siemens HED43B080, UPC: 783643210196
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 80A, 480V AC, 3 Pole