HED43B060
Stock Quantity: 189
SKU
HED43B060
HED 60 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED43B060, HED 60A | aka: ITE HED43B060, ITE Siemens HED43B060, UPC: 783643210172
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED43B060, HED 60 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 60A | aka: ITE HED43B060, ITE Siemens HED43B060, UPC: 783643210172
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: HED
  • Dimensions: 3 Inch Wide x 6.35 Inch High x 3.92 Inch Deep
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 60A, 480V AC, 3 Pole