HED43B015
Stock Quantity: 25
SKU
HED43B015
HED 15 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED43B015, HED 15A | aka: ITE HED43B015, ITE Siemens HED43B015, UPC: 783643210097
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED43B015, HED 15 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 15A | aka: ITE HED43B015, ITE Siemens HED43B015, UPC: 783643210097
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: HED
  • Dimensions: 3 Inch Wide x 6.35 Inch High x 3.92 Inch Deep
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 15A, 480V AC, 3 Pole