HED42B045
Stock Quantity: 3
SKU
HED42B045
HED 45 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED42B045, HED 45A | aka: ITE HED42B045, ITE Siemens HED42B045, UPC: 783643210004
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED42B045, HED 45 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 45A | aka: ITE HED42B045, ITE Siemens HED42B045, UPC: 783643210004
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 45A, 480V AC, 2 Pole