HED42B030
Stock Quantity: 3
SKU
HED42B030
HED 30 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED42B030, HED 30A | aka: ITE HED42B030, ITE Siemens HED42B030, UPC: 783643209978
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED42B030, HED 30 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 30A | aka: ITE HED42B030, ITE Siemens HED42B030, UPC: 783643209978
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 30A, 480V AC, 2 Pole