HED42B020
Stock Quantity: 11
SKU
HED42B020
HED 20 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HED42B020, HED 20A | aka: ITE HED42B020, ITE Siemens HED42B020, UPC: 783643209954
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HED42B020, HED 20 Amp, 480V, Circuit Breaker, HED 20A | aka: ITE HED42B020, ITE Siemens HED42B020, UPC: 783643209954
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • HED, 20A, 480V AC, 2 Pole