FXD63S250A
Stock Quantity: 22
SKU
FXD63S250A
FXD 250 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD63S250A, FXD 250A | aka: ITE FXD63S250A, ITE Siemens FXD63S250A, UPC: 783643212367
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD63S250A, FXD 250 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 250A | aka: ITE FXD63S250A, ITE Siemens FXD63S250A, UPC: 783643212367
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 250A, 600V AC, 3 Pole