FXD63B175
Stock Quantity: 80
SKU
FXD63B175
FXD 175 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD63B175, FXD 175A | aka: ITE FXD63B175, ITE Siemens FXD63B175, UPC: 783643211261
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD63B175, FXD 175 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 175A | aka: ITE FXD63B175, ITE Siemens FXD63B175, UPC: 783643211261
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 175A, 600V AC, 3 Pole