FXD63B110
Stock Quantity: 13
SKU
FXD63B110
FXD 110 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD63B110, FXD 110A | aka: ITE FXD63B110, ITE Siemens FXD63B110, UPC: 783643211230
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD63B110, FXD 110 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 110A | aka: ITE FXD63B110, ITE Siemens FXD63B110, UPC: 783643211230
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: FXD
  • Dimensions: 4.5 Inch Wide x 9.5 Inch High x 4 Inch Deep
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 110A, 600V AC, 3 Pole