FXD63B080
Stock Quantity: 1
SKU
FXD63B080
FXD 80 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD63B080, FXD 80A | aka: ITE FXD63B080, ITE Siemens FXD63B080, UPC: 783643211209
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD63B080, FXD 80 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 80A | aka: ITE FXD63B080, ITE Siemens FXD63B080, UPC: 783643211209
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 80A, 600V AC, 3 Pole