FXD63B070
Stock Quantity: 17
SKU
FXD63B070
FXD 70 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD63B070, FXD 70A | aka: ITE FXD63B070, ITE Siemens FXD63B070, UPC: 783643211193
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD63B070, FXD 70 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 70A | aka: ITE FXD63B070, ITE Siemens FXD63B070, UPC: 783643211193
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 70A, 600V AC, 3 Pole