FXD63A250
Stock Quantity: 66
SKU
FXD63A250
FXD 250 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD63A250, FXD 250A | aka: ITE FXD63A250, ITE Siemens FXD63A250, UPC: 783643212282
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD63A250, FXD 250 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 250A | aka: ITE FXD63A250, ITE Siemens FXD63A250, UPC: 783643212282
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 250A, 600V AC, 3 Pole