FXD62B250
Stock Quantity: 17
SKU
FXD62B250
FXD 250 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD62B250, FXD 250A | aka: ITE FXD62B250, ITE Siemens FXD62B250, UPC: 783643211186
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD62B250, FXD 250 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 250A | aka: ITE FXD62B250, ITE Siemens FXD62B250, UPC: 783643211186
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 250A, 600V AC, 2 Pole