FXD62B200
Stock Quantity: 30
SKU
FXD62B200
FXD 200 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD62B200, FXD 200A | aka: ITE FXD62B200, ITE Siemens FXD62B200, UPC: 783643211162
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD62B200, FXD 200 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 200A | aka: ITE FXD62B200, ITE Siemens FXD62B200, UPC: 783643211162
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 200A, 600V AC, 2 Pole