FXD62B070
Stock Quantity: 4
SKU
FXD62B070
FXD 70 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FXD62B070, FXD 70A | aka: ITE FXD62B070, ITE Siemens FXD62B070, UPC: 783643211087
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FXD62B070, FXD 70 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FXD 70A | aka: ITE FXD62B070, ITE Siemens FXD62B070, UPC: 783643211087
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: FXD
  • Dimensions: 4.5 Inch Wide x 9.5 Inch High x 4 Inch Deep
  • Weight: 9lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • FXD, 70A, 600V AC, 2 Pole