FD63T070
Stock Quantity: 25
SKU
FD63T070
FD 70 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens FD63T070, FD 70A | aka: ITE FD63T070, ITE Siemens FD63T070, UPC: 783643211896
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens FD63T070, FD 70 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, FD 70A | aka: ITE FD63T070, ITE Siemens FD63T070, UPC: 783643211896
  • Trip Unit
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: FD-Trip
  • Weight: 2lbs.
  • FD-Trip, 70A, 600V AC, 3 Pole