ED63B100
Stock Quantity: 64
SKU
ED63B100
ED 100 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens ED63B100, ED 100A | aka: ITE ED63B100, ITE Siemens ED63B100, UPC: 783643209787
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED63B100, ED 100 Amp, 600V, Circuit Breaker, ED 100A | aka: ITE ED63B100, ITE Siemens ED63B100, UPC: 783643209787
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 100A, 600V AC, 3 Pole