ED63A050
Stock Quantity: 62
SKU
ED63A050
ED 50 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens ED63A050, ED 50A | aka: ITE ED63A050, ITE Siemens ED63A050, UPC: 783643210851
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED63A050, ED 2 Amp, 600V, Circuit Breaker, ED 50A | aka: ITE ED63A050, ITE Siemens ED63A050, UPC: 783643210851
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 50A, 600V AC, 3 Pole