ED63A040
Stock Quantity: 17
SKU
ED63A040
ED 40 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens ED63A040, ED 40A | aka: ITE ED63A040, ITE Siemens ED63A040, UPC: 783643214958
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED63A040, ED 2 Amp, 600V, Circuit Breaker, ED 40A | aka: ITE ED63A040, ITE Siemens ED63A040, UPC: 783643214958
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 40A, 600V AC, 3 Pole