ED62B070
Stock Quantity: 2
SKU
ED62B070
ED 70 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens ED62B070, ED 70A | aka: ITE ED62B070, ITE Siemens ED62B070, UPC: 783643209602
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED62B070, ED 70 Amp, 600V, Circuit Breaker, ED 70A | aka: ITE ED62B070, ITE Siemens ED62B070, UPC: 783643209602
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 70A, 600V AC, 2 Pole