ED62B030
Stock Quantity: 8
SKU
ED62B030
ED 30 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens ED62B030, ED 30A | aka: ITE ED62B030, ITE Siemens ED62B030, UPC: 783643209541
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED62B030, ED 30 Amp, 600V, Circuit Breaker, ED 30A | aka: ITE ED62B030, ITE Siemens ED62B030, UPC: 783643209541
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 30A, 600V AC, 2 Pole