ED61B030
Stock Quantity: 21
SKU
ED61B030
ED 30 Amp, 347V, Circuit Breaker, Siemens ED61B030, ED 30A | aka: ITE ED61B030, ITE Siemens ED61B030, UPC: 783643218475
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED61B030, ED 30 Amp, 347V, Circuit Breaker, ED 30A | aka: ITE ED61B030, ITE Siemens ED61B030, UPC: 783643218475
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: ED
  • Dimensions: 2 Inch Wide x 6.35 Inch High x 3.92 Inch Deep
  • Weight: 1.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit SA1E025 (#14-#10 Cu / #12-#10 Al)
  • ED, 30A, 600V AC, 1 Pole