ED61B020
Stock Quantity: 7
SKU
ED61B020
ED 20 Amp, 347V, Circuit Breaker, Siemens ED61B020, ED 20A | aka: ITE ED61B020, ITE Siemens ED61B020, UPC: 783643218451
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED61B020, ED 20 Amp, 347V, Circuit Breaker, ED 20A | aka: ITE ED61B020, ITE Siemens ED61B020, UPC: 783643218451
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: ED
  • Dimensions: 2 Inch Wide x 6.35 Inch High x 3.92 Inch Deep
  • Weight: 1.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit SA1E025 (#14-#10 Cu / #12-#10 Al)
  • ED, 20A, 600V AC, 1 Pole