ED43B100
Stock Quantity: 157
SKU
ED43B100
ED 100 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED43B100, ED 100A | aka: ITE ED43B100, ITE Siemens ED43B100, UPC: 783643209480
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED43B100, ED 100 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 100A | aka: ITE ED43B100, ITE Siemens ED43B100, UPC: 783643209480
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 100A, 480V AC, 3 Pole