ED43B060
Stock Quantity: 168
SKU
ED43B060
ED 60 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED43B060, ED 60A | aka: ITE ED43B060, ITE Siemens ED43B060, UPC: 783643209442
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED43B060, ED 60 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 60A | aka: ITE ED43B060, ITE Siemens ED43B060, UPC: 783643209442
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 60A, 480V AC, 3 Pole