ED43B050
Stock Quantity: 142
SKU
ED43B050
ED 50 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED43B050, ED 50A | aka: ITE ED43B050, ITE Siemens ED43B050, UPC: 783643209435
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED43B050, ED 50 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 50A | aka: ITE ED43B050, ITE Siemens ED43B050, UPC: 783643209435
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 50A, 480V AC, 3 Pole