ED43B045
Stock Quantity: 50
SKU
ED43B045
ED 45 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED43B045, ED 45A | aka: ITE ED43B045, ITE Siemens ED43B045, UPC: 783643209428
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED43B045, ED 45 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 45A | aka: ITE ED43B045, ITE Siemens ED43B045, UPC: 783643209428
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 45A, 480V AC, 3 Pole