ED43B030
Stock Quantity: 187
SKU
ED43B030
ED 30 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED43B030, ED 30A | aka: ITE ED43B030, ITE Siemens ED43B030, UPC: 783643209398
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED43B030, ED 30 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 30A | aka: ITE ED43B030, ITE Siemens ED43B030, UPC: 783643209398
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 30A, 480V AC, 3 Pole