ED43B020
Stock Quantity: 164
SKU
ED43B020
ED 20 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED43B020, ED 20A | aka: ITE ED43B020, ITE Siemens ED43B020, UPC: 783643209374
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED43B020, ED 20 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 20A | aka: ITE ED43B020, ITE Siemens ED43B020, UPC: 783643209374
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: ED
  • Dimensions: 3 Inch Wide x 6.35 Inch High x 3.92 Inch Deep
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 20A, 480V AC, 3 Pole