ED42B125
Stock Quantity: 13
SKU
ED42B125
ED 125 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED42B125, ED 125A | aka: ITE ED42B125, ITE Siemens ED42B125, UPC: 783643209350
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED42B125, ED 125 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 125A | aka: ITE ED42B125, ITE Siemens ED42B125, UPC: 783643209350
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: ED
  • Dimensions: 2 Inch Wide x 6.35 Inch High x 3.92 Inch Deep
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 125A, 480V AC, 2 Pole