ED42B100
Stock Quantity: 52
SKU
ED42B100
ED 100 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED42B100, ED 100A | aka: ITE ED42B100, ITE Siemens ED42B100, UPC: 783643209336
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED42B100, ED 100 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 100A | aka: ITE ED42B100, ITE Siemens ED42B100, UPC: 783643209336
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 100A, 480V AC, 2 Pole