ED42B080
Stock Quantity: 9
SKU
ED42B080
ED 80 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED42B080, ED 80A | aka: ITE ED42B080, ITE Siemens ED42B080, UPC: 783643209312
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED42B080, ED 80 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 80A | aka: ITE ED42B080, ITE Siemens ED42B080, UPC: 783643209312
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 80A, 480V AC, 2 Pole