ED41B060
Stock Quantity: 9
SKU
ED41B060
ED 60 Amp, 120V, Circuit Breaker, Siemens ED41B060, ED 60A | aka: ITE ED41B060, ITE Siemens ED41B060, UPC: 783643209169
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED41B060, ED 60 Amp, 120V, Circuit Breaker, ED 60A | aka: ITE ED41B060, ITE Siemens ED41B060, UPC: 783643209169
  • Weight: 1.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 60A, 120V AC, 1 Pole