ED41B050
Stock Quantity: 28
SKU
ED41B050
ED 50 Amp, 120V, Circuit Breaker, Siemens ED41B050, ED 50A | aka: ITE ED41B050, ITE Siemens ED41B050, UPC: 783643209152
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED41B050, ED 50 Amp, 120V, Circuit Breaker, ED 50A | aka: ITE ED41B050, ITE Siemens ED41B050, UPC: 783643209152
  • Weight: 1.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 50A, 120V AC, 1 Pole