ED41B045
Stock Quantity: 8
SKU
ED41B045
ED 45 Amp, 120V, Circuit Breaker, Siemens ED41B045, ED 45A | aka: ITE ED41B045, ITE Siemens ED41B045, UPC: 783643209145
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED41B045, ED 45 Amp, 120V, Circuit Breaker, ED 45A | aka: ITE ED41B045, ITE Siemens ED41B045, UPC: 783643209145
  • Weight: 1.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 45A, 120V AC, 1 Pole