ED23B070
Stock Quantity: 9
SKU
ED23B070
ED 70 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED23B070, ED 70A | aka: ITE ED23B070, ITE Siemens ED23B070, UPC: 783643209053
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED23B070, ED 70 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 70A | aka: ITE ED23B070, ITE Siemens ED23B070, UPC: 783643209053
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 70A, 240V AC, 3 Pole