ED23B035
Stock Quantity: 2
SKU
ED23B035
ED 35 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED23B035, ED 35A | aka: ITE ED23B035, ITE Siemens ED23B035, UPC: 783643209008
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED23B035, ED 35 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 35A | aka: ITE ED23B035, ITE Siemens ED23B035, UPC: 783643209008
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 35A, 240V AC, 3 Pole