ED23B030
Stock Quantity: 17
SKU
ED23B030
ED 30 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED23B030, ED 30A | aka: ITE ED23B030, ITE Siemens ED23B030, UPC: 783643208995
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED23B030, ED 30 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 30A | aka: ITE ED23B030, ITE Siemens ED23B030, UPC: 783643208995
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 30A, 240V AC, 3 Pole