ED22B090
Stock Quantity: 5
SKU
ED22B090
ED 90 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED22B090, ED 90A | aka: ITE ED22B090, ITE Siemens ED22B090, UPC: 783643208940
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED22B090, ED 90 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 90A | aka: ITE ED22B090, ITE Siemens ED22B090, UPC: 783643208940
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit SA1E025 (#14 - #10 AWG Cu / #12 - #10 AWG Al)
  • ED, 90A, 240V AC, 2 Pole