ED22B080
Stock Quantity: 11
SKU
ED22B080
ED 80 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED22B080, ED 80A | aka: ITE ED22B080, ITE Siemens ED22B080, UPC: 783643208933
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED22B080, ED 80 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 80A | aka: ITE ED22B080, ITE Siemens ED22B080, UPC: 783643208933
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit SA1E025 (#14 - #10 AWG Cu / #12 - #10 AWG Al)
  • ED, 80A, 240V AC, 2 Pole